ceturtdiena, 2017. gada 21. septembris

RUDENĀJI-2017. Latvijas dalībnieki. Rīgas SKANDINIEKI

Rīgas folkloras draugu kopa SKANDINIEKI  ir mūsu draugi un domubiedri, atbalstītāji un cīņubiedri daudzās folkloras un tradīcijas kopšanas reizēs bijuši un būs. Arī iedvesmotāji. Mums īpašs prieks un gods ir šai rudenī uzņemt SKANDINIEKU laudis svinot Katlakalna IV starptautisko folkloras festivālu RUDENĀJI.
 
Kopu, kas aizsāka folkloras kustību Latvijā, 1976. gadā izveidoja un ilgus gadus vadīja Helmī un Dainis Stalti. un ne tikai folkloras kustību. Arī tautas atmodas kustību un Dziesmotās revolūcijas sargi un karonesēji viņi bija. Drosmes un pārliecības paraugs. Ne tikai latviešu, bet arī līvu karogs viņu rokās ir nests droši un rimti, un stipri. Ļoti stipri.

Nu jau kopš vairāk kā 10 gadiem

Skandinieku vadību pārņēmusi viņu meita Julgī Stalte. Laikā, kad tik daudz jauniešu arvien vairāk atklāj savas tautas gudrību pūru, gribam veicināt interesi un sniegt zināšanu atslēgas. Iepazīstot savas tautas svētkus, to nozīmi un vajadzību, uzzinot par tradicionālo ģimenes godu tradīciju pūra pārpilnību, par pasaules kārtības modeli, kas slēpjas mūsu dziesmās, mēs ceram atgriezt mūsu tautai kādu pazudušu dvēseli, kas kosmopolītismā saskatījusi naudas varu. No trimdas atgriezušos mūsu tautas daļu, ceram vairāk saliedēt ar tēvzemē palikušo. 40 gadu auglīga darbība ir vainagojusies, taču ne pārtraucama. Arvien aktuāli ir kopt cilvēku pašapziņu caur savas tautas un zemes zinībām, audzināt veselīgu patriotismu, kas izpaužas cieņā un mīlestībā. Ieraugot Latviju kā bagātības lādi, kurā apvienojas daudz un dažādas kultūras formas, mūsu mērķis ir rosināt sabiedrību vairāk novērtēt tradicionālās kultūras nozīmīgumu šodienā.

Festivālā SKANDINIEKI rādīs īpaši lolojamo līvu tradīciju.

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru