piektdiena, 2017. gada 22. septembris

Katlakalna IV starptautiskā folkloras festivāla dalībnieku koncerts Rudens ražas svētkos Latvijas Etnogrāfiskajā Brīvdabas muzejā

Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs ielūdz uz Rudens ražas svētkiem 24. septembrī no 10:00 līdz 16:00. Svētku viesiem būs iespēja iegādāties dažādus vietējos lauku labumus un amatnieku darinājumus bagātīgajā Miķeļa dienas tirgū, nogaršot vilinošo Saberu ķirbju zupu un apmeklēt Katlakalna IV Starptautiskā folkloras festivāla RUDENĀJI – 2017 noslēguma koncertu.


 Miķeļdiena jeb rudens saulgrieži jau izsenis iezīmē lauku darbu pabeigšanu un svinības ar bagātīgu mielastu, skaļu līksmību un tradicionālo Miķeļdienas tirgu. Arī Brīvdabas muzejā visas dienas garumā svētku viesi varēs iegādāties rudenīgus dzērienus un sīrupus, vietējo vīnu un alu, sezonālas ogas un augļus, Latvijā ievāktu medu un citus kārumus, kā arī zemnieku saimniecībās sarūpētus piena un gaļas produktus. Miķeļdienas tirgū neiztikt arī bez amatniekiem – pasākumā būs iespējams apskatīt un iegādāties keramikas un koka darinājumus, rotas, kā arī ziemai noderīgās kažokādas un adījumus. Šogad svētki pulcēs gandrīz 80 tirgotāju no Latvijas un viesus no Lietuvas.

Svētku apmeklētāji varēs arī piedalīties vairākās rudenīgās norisēs gardēžiem – garšām bagātīgajā atrakcijā kopā ar saimnieci Zandu Žentiņu “Rudens plāceņi no ziemeļiem un dienvidiem” un garšvielu, tēju un zālīšu skolā “Garša kā māksla”, ko piedāvās saimniece Daira Jātniece.

Mazajiem pasākuma viesiem būs iespēja piedalīties kartupeļu vīriņu darbnīcā, skolā un teijātera spēlēs kopā ar Rīgas Latviešu biedrības “Sprīdīša skolu” un Dr. agr. Baibu Ošmani un izspēlēt senas un jaunas lauku spēles Kurzemes zvejniekciema pļavā. Kā vienmēr – muzejā ir pieejams arī koka rotaļu laukums un izjādes ar zirgiem.

No 11:00 līdz 15:00 Rudens ražas svētku apmeklētājus priecēs Katlakalna IV Starptautiskā folkloras festivāla RUDENĀJI – 2017 noslēguma koncerts. Rudens laika tautas tradīcijām, to apzināšanai, iepazīšanai un popularizēšanai veltītais festivāls pieskandinās muzeju ar rudenīgām dziesmām, dančiem un rotaļām. Koncertā uzstāsies lietuviešu kopa “Žaisa”, kas Latvijā ciemojas pirmoreiz, igauņu tradicionālās dziedāšanas kopiena Enes Lukas-Jegikjanas vadībā, kā arī Čehijā dzīvojošu latviešu kopa “Krusa” kopā ar vairākām Latvijas kopām – rīdziniekiem “Skandiniekiem”, “Grodiem” un “Garataku”, Katlakalna kopu “Rāmupe”, Brocēnu kopu “Virza” un Lēdurgas ģimeņu kopu “Putni”.

Svētku viesiem bez papildu maksas būs iespējams arī apmeklēt muzeja ekspozīciju un Mārtiņa Varbūta fotogrāfiju izstādi “Siltums”.

LEBM e-vietne - www.brivdabasmuzejs.lv
 
Festivāla e-dienaslapa - https://rudenaji.blogspot.com/

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru