sestdiena, 2016. gada 24. decembris

Rudens ražas svētki Brīvdabas muzejā

Ik rudeni pienāk tāds brīdis, kad top skaidrs - vasara šimbrīžam prom. Dienas jau sarukušas īsākas par naktīm, tumsas laika arvien vairāk. Pienācis laiks novērtēt un izrādīt gada devumu. Visās malās notiek Rudenāju svētīšana - ar lielākiem un mazākiem godiem, ar kuplākiem un rāmākiem rudens tirgiem un tirdziņiem. Ir klāt tradicionālais Rudens Ražas svētku laiks arī Latvijas Etnogrāfiskajā muzejā. Kā pastāstīja, muzeja Izglītības un informācijas nodaļas vadītājs Igors Ziemelis, šogad Rudens Ražas svētki muzejā norisināsies svētdien 27.septembrī no plkst. 10:00 līdz 16:00. Būs gan ražas tirdziņš, gan kulšanas darbu demonstrējumi, gan ķirbju zupas duelis, gan iespēja baudīt daudzveidīgu folkloras kopu sniegumu.

Svētkus kuplinās Katlakalna 3. Starptautiskais folkloras festivāls “Rudenāji”. No plkst. 11:00 līdz plkst. 14:30 Rudens ražas svētku laikā apmeklētājus ar „rudenāju” dziesmām, dančiem, spēlēm un darbošanos priecēs folkloras kopas - vīru kopa LÜÜ-TÜRR no Igaunijas, RĒVELE, kurā darbojas ļaudis gan no Igaunijas, gan Latvijas, Lietuvas MEDGRINDA un Baltkrievijas GUDA, kā arī, protams, kopas no Latvijas novadiem – Katlakalna RĀMUPE, GRODI un GARATAKA no Rīgas, Bārbeles TĪRUMS un citi.

Visas dienas garumā Gadatirgus laukumā būs iespējams iegādāties un baudīt ražas tirdziņā piedāvātos rudens augļus - sieru, gaļas kūpinājumus, arī rudens drēgnumā un ziemas spelgonī tik noderīgo medu un zāļu tējas. Protams, arī amatnieki piedāvās noderīgas lietas mājai un saimniecībā - sēņu un ogu groziņus, māla traukus - podus, krūzes, bļodas un, protams, koka karotes.

Kurzemes zvejniekciema pļavā jau n desmitiem rītā varēs redzēt un dzirdēt īstas kuļmašīnas darbošanos, kas uz Brīvdabas muzeju atbraukusi no Viktora Ķirpa Ates muzeja. Turpat būs skatāma arī izglītojoša programma „Kulšanas talka”.

Ap 15:00 muzeja darbinieku un draugu gatavotās ķirbju zupas garšas duelis ar profesionāļiem no kafejnīcas „Piepe”. Galvenie ieguvēji no šīs cīkstēšanās būs Dzīvnieku pansijas „Ulubele” iemītnieki.

Un tad jau būs īstais laiks Miķeli laist sētiņā un Rudenāji būs nosvētīti.

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru